Ciasto schwarzwaldzkie z Uwe

Ciasto schwarzwaldzkie z Uwe

W sobotę 11.06.2022 r. w siedzibie Sensburga „Bärentatze” członkowie spotkali się w ramach warsztatów „Ciasto schwarzwaldzkie z Uwe”. Już w grudniu ubiegłego roku zrodziła się chęć poznania innej specjalności niemieckiego cukiernictwa, oprócz Quarkstollen.

Warsztaty, prowadzone przez Uwe Hahnkampa z Allenstein, rozpoczęły się od wprowadzenia w tematykę Schwarzwaldu. Nie zabrakło ciekawostek na temat geografii, historii i klimatu tego regionu w południowo-zachodnich Niemczech. Następnie prowadzący wraz z młodym pomocnikiem przedstawiali po kolei wszystkie niezbędne czynności – od przygotowania i upieczenia podstawy tortu po dekorowanie tortu kremem, wiśniami i czekoladą. Ze względów zdrowotnych zrezygnowano jedynie z wiśniowej brandy, która zwykle jest używana do Schwarzwäder Kirschtorte.

Udany rezultat można było wypróbować jeszcze tego samego dnia przy kawie i innych napojach bezalkoholowych. Rozdawano paczki ze starannie odmierzonymi składnikami, aby można było upiec szwarcwaldzki gateau w domu. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że było to pouczające i smaczne spotkanie.

Skip to content