Ostródzkie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej „Jodły” w Ostródzie podpisało umowę na dofinansowanie XV Konkursu Piosenki Niemieckiej

Ostródzkie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej „Jodły” w Ostródzie podpisało umowę na dofinansowanie XV Konkursu Piosenki Niemieckiej

Ostródzkie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Ostródzie już po raz XV organizuje Konkurs Piosenki Niemieckiej. Podpisano właśnie umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Departamentem Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Przez 14 lat wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością w województwie warmińsko-mazurskim. Uczestnikami byli przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, ówczesnych gimnazjów,  szkół ponadpodstawowych. Gośćmi konkursu były również zespoły działające przy innych stowarzyszeniach mniejszości niemieckiej z województwa, jak także zespoły i artyści w wieku dorosłym.

Przez 13 lat konkurs odbywał się w Centrum Kultury w ostródzkim zamku przy obecności licznej publiczności. Od 2020 roku konkurs przybrał formę on-line i mimo obaw nie stracił na popularności. Tegoroczna edycja konkursu również odbędzie się w formie on-line. Po szczegóły zapraszamy do kolejnego postu pod nazwą „XV Konkurs Piosenki Niemieckiej”.

Informujemy również, że konkurs finansowany jest z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz z Konsulatu Generalnego w Gdańsku Republiki Federalnej Niemiec.

Skip to content