Mrągowo – bastlowanie i lekcja języka niemieckiego

Mrągowo – bastlowanie i lekcja języka niemieckiego

Ekologicznie, praktycznie i ślicznie

Można coś robić dobrze, ale można też jeszcze lepiej. Nawet jeśli się robi ozdoby na stół wielkanocny. Jak? Pokazał to Sebastian Jabłoński, przewodniczący „Niedźwiedziej łapy”.

Jej członkowie spotkali się 30 marca na wspólnych zajęciach. Tym razem zaplanowano warsztaty. Wykonywano międzypokoleniowe ozdoby wielkanocne. Sebastian Jabłoński – przewodniczący „Niedźwiedziej Łapy” i nauczyciel języka niemieckiego – w pierwszej części pokazał, jak ozdobić szykowne lampiony wielkanocne z nieszkodliwych ekologicznie materiałów, takich jak słoiki po jogurtach, juta, koronka i motywy zwierzęce z drewna. Uczestnicy poznali kilka zwrotów w języku niemieckim dotyczących zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
W drugiej części wyjaśniono inne symbole wielkanocne (jajka, baranki, króliki, ogień wielkanocny). Następnie uczestnicy za pomocą techniki decoupage wykonali kolorowe pisanki do postawienia lub powieszenia – każdy według własnego gustu.
Obecni zgodnie stwierdzili, że wykonane przez nich ozdoby wielkanocne można podarować rodzinie i bliskim jako prezenty. Warsztaty były dla wszystkich świetną zabawą i przy okazji przyniosły lekcję praktycznego języka niemieckiego.

jas

Skip to content