Górowo Iławeckie – Malowanie na koszulkach

Górowo Iławeckie – Malowanie na koszulkach

Każdy może być projektantem swojej mody

Chcesz być w modzie trendy? Rób customizing swoich ubrań. Nie wiesz co to jest? Zapytaj dzieci ze stowarzyszenia „Natangia”. One już to robią.

Robienie dziur w jeansowych spodniach już wcale nie jest modne. Teraz najmodniejsze jest nadawanie odzieży produkowanej seryjnie indywidualnych cech. Prekursorami tego trendu w naszych organizacjach są …. dzieci ze stowarzyszenia niemieckiego „Natangia” w Górowie Iławeckim. 

Nadawanie odzieży produkowanej seryjnie cech indywidualnych nazywa się w modzie customizing. Można naszywać naszywki, wyszywać wzory, można też malować i to najpopularniejszy sposób. I taki sposób ozdabiana koszulek bawełnianych zaproponowała dzieciom ze stowarzyszenia „Natangia” Magdalena Bobek, instruktorka plastyki z Kandyt. 21 lipca odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie. Zamiast zaplanowanych 10 dzieci, przyszło 14. Instruktorka wytłumaczyła im jak to się robi. A robi się prosto. Kupuje się np. białą bawełnianą bluzkę i specjalne farby do materiałów. Maluje się na niej co chce, pozostawia do wyschnięcia na 24 godziny, a potem prasuje na lewej stronie i to wszystko. Dzieci, kiedy już dowiedziały się, jak to się robi, zabrały się z zapałem do racy. Każdy na koszulce malował to, co chciał. Nie było 2 jednakowych koszulek. 

Dzieciom te zajęcia tak bardzo się spodobały, że przyszły do naszej siedziby jeszcze w poniedziałek 25 lipca, każde ze swoimi koszulką lub spodenkami i znowu malowały, bo zostały jeszcze farby. Już nawet widziałam jednego chłopczyka we własnoręcznie malowanej koszulce. Szedł taki dumny, że aż się chciało śmiać – wspomina Grażyna Lewandowska, przewodnicząca „Natangii”.

Poprzedni projekt z udziałem Magdaleny Bobek też bardzo podobał się dzieciom. Było to malowanie na porcelanie, ale ten przebił wszystkie – zapewnia przewodnicząca. 

Polecamy górowski pomysł uwadze innych organizacji. 

Skip to content