Ełk – Wiosenne porządki

Ełk – Wiosenne porządki

Mazury zapraszają na wernisaż
Aż 25 osób przyszło w sobotni ranek 27 kwietnia do siedziby stowarzyszenia mniejszości niemieckiej „Mazury” w Ełku. Co ich tu sprowadziło? To samo co zawsze o tej porze – porządki.

„Mazury” mają pod opieką nie tylko najwyższą budowlę ze wszystkich stowarzyszeń niemieckich w całej północnej Polsce, ale i największą posesję. To oznacza, że właściwie zawsze jest tam co robić, a już po zimie – szczególnie.

W tym roku członkowie „Mazur” za porządki zabrali się jak zwykle przed długim majowym weekendem. Do uporządkowania było m.in. podwórko, jeszcze zeszłorocznych liści, koszenie trawy i usunięcie drzewa powalonego przez wiatr. Do posprzątania było także całe Muzeum kropli wody rozmieszczone na 3 kondygnacjach byłej wieży ciśnień. Tutaj nie tylko umyli podłogi i schodów, ale z kurzu wyczyścili lub wymyli każdy eksponat.
– W pracy nikt się nie ociągał i wszyscy wszystko robili sumiennie. A po pracy odpoczywaliśmy przy grillu. Zawsze są chętni do prac porządkowych, z czego bardzo się cieszymy – mówi Sabina Kozłowska, członkini zarządu „Mazur”

Muzeum kropli wody od 1 maja zaczęło już normlaną pracę. A to oznacza, że teraz codziennie z wyjątkiem niedziel jest czynne w godz. 10-14. Dyżury pełnią w nim: Sabina Kozłowska, Marianna Myszczyńska, Irena I Antoni Szubzda, Brygida Denert i Alicja Olechnowicz.
Czy są chętni do zwiedzania?

– Są. Już 1 maja mieliśmy gości, a do 6 codziennie po kilku. Pierwsi goście z Niemiec odwiedzi nas 6 maja Było to małżeństwo, które przyjechało rowerami – dodaje Sabina Kozłowska.

Jeśli ktoś jest ciekawy, jak Mazury posprzątały swoje muzeum i co w nim jest -to już można je zwiedzać. Ale szczególnie mile goście będą widziani 15 czerwca (sobota) w godz. 17-19. Tego dnia w wieży odbędzie się wernisaż prac plastycznych Edmunda Korzeniewskiego – ełckiego artysty, połączony licytacją jego prac. Dochód z licytacji artysta przeznacza na potrzeby muzeum.

Skip to content