Biskupiec – Uroczystości adwentowe

Biskupiec – Uroczystości adwentowe

Nasi seniorzy spotkali się w dniu 7 grudnia 2008 na uroczystości adwentowej, aby wspólnie przeżyć piękne i pełne zadumy chwile. Odbyła się ona w pomieszczeniach miejskiego ośrodka dziennego pobytu seniorów w Biskupcu, gdzie dzięki naszym sponsorom, mogli oni skorzystać z poczęstunku kawy, herbaty, dobrym ciastem, kanapkami, owocami i napojami chłodzącymi.

Przewodniczący Georg Taube otworzył uroczystość i serdecznymi słowami powitał przybyłych. Następnie wszystkich oczekiwała niespodzianka w postaci wspaniałej inscenizacji jasełek w języku polskim i niemieckim w wykonaniu uczniów z Wengajt pod kierunkiem pani Dyrektor i germanistki tamtejszej szkoły. Wszyscy byli oczarowani i poruszeni dobrym przedstawieniem, kostiumami, dekoracjami i zaangażowaniem występującej młodzieży, która następnie rozsmakowała się w przygotowanych dla niej ciastach.

Za uczestnictwo i artykuł w ramach konkursu czytelników pn. „Poszukiwacze śladów przeszłości” wyróżniony i nagrodzony został pan Georg Taube, który otrzymał komplet ciekawych książek, a pismo Związku Stowarzyszeń Niemieckich w tej sprawie odczytała pani Krystyna Labusch. Dodatkowo uhonorowano go trzykrotnym odśpiewaniem „Sto lat” w języku niemieckim.

Następnie, po wypiciu kawy rozpoczęło się wielkie śpiewanie. Zaprezentowano też okolicznościowe przypowieści i wiersze. Przypomniano wszystkie znane nam stare pieśni adwentowe i kolędy. Wszyscy byli bardzo przejęci i zadowoleni. Śpiewającym akompaniowała na organach pani Ella Zylka, która następnie w duecie z panem Georgem Lanka zagrała na harmonijce ustnej wiele pięknych melodii. Pieśni ” Znowu kończy się dzień” nasze spotkanie adwentowe dobiegło końca.

Skip to content