Bartoszyce – Odmładzanie „Sagi”

Bartoszyce – Odmładzanie „Sagi”

Bez pomocy mogą nie zdążyć

Z Zespołem Tańca Regionalnego „Saga” działającym przy bartoszyckim stowarzyszeniu mniejszości niemieckiej jest jak z bohaterami gier komputerowych: co i raz zmienia postać i pojawia się w nowym wcieleniu.

I właśnie też mamy do czynienia z taką fazą tego zespołu. Na jesieni odeszło z niego 4 tancerzy: jedna para i 2 dziewczyny. Wyjechali na studia do Olsztyna i Gdańska. To duży ubytek w grupie liczącej do 16 osób. Danuta Niewęgłowska – kierowniczka „Sagi” rozesłała więc informacje o naborze. Efekt zaskoczył ją samą: zgłosiło się aż 8 chętnych: Pola, Marcelina, Mikołaj, Julka, Nikodem, Ola, Magda i Gabrysia. Mają od 8 do 12 lat i wcześniej nigdzie nie tańczyli. 

Od jesieni młodzi tancerze pilnie trenują na cotygodniowych próbach trwających 2-3 godziny.

– Bardzo bym chciała pojechać z nimi na obóz przygotowawczy, bo jeden taki 3-dniowy wyjazd, daje efekt lepszy niż miesiąc prób. Niestety brakuje nam funduszy na jego organizację – ubolewa kierowniczka. 

Przed pandemią „Saga” najczęściej ćwiczyła w Krynicy Morskiej. Wyjazd do tego kurortu był zawsze dla młodych trudną pracą, ale i atrakcyjną nagrodą. Może ktoś wesprze naszą zdolną, taneczną młodzież? Jeśli się zdoła dobrze przygotować – to zobaczymy ją na festynie letnim 24 czerwca w Butrynach. 

Skip to content