Wydarzenia / Bieżące


 VdG pragnie zaprosić serdecznie wszystkich członków projektu Ich liebe die Sprache do wzięcia udziału w konkursie literackim. Celem tego projektu jest promowanie języka niemieckiego w codziennym i publicznym życiu, dlatego chcemy zrealizować ten cel w formie konkursu.

 

Spotkanie rodzin dwujęzycznych to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polsko-niemiecką dwujęzyczność. Gorąco zapraszamy na pierwsze w tej części Polski spotkanie rodzin wychowujących lub chcących w przyszłości wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie, które już w czerwcu!


 

 6. Letnia Olimpiada Młodzieży Mniejszości Niemieckiej Warmii i Mazur

22.-24.06.2018, Ostróda

Zapraszamy Was serdecznie na VI Letnią Olimpiadę. Tak jak w zeszłym roku będziemy się dobrze bawić. Zabierz swoich przyjaciół i zgłoś się już dziś!


Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na spotkania, podczas których zaprezentowane zostaną pierwsze zeszyty edukacyjne do przedmiotu historia i kultura mniejszości narodowej, przygotowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkania:

Pierwsze zeszyty edukacyjne „Historia i kultura mniejszości niemieckiej”
17 kwietnia (wtorek) 2018 r., godz. 16.00
Olsztyńskie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, ul. Partyzantów 3, 10-522 Olsztyn

oraz

18 kwietnia (środa) 2018 r., godz. 15:30

Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, ul. Zamkowa 5, 13-100 Nidzica


Nikt nie zna lepiej sytuacji mniejszości jak my sami, jej reprezentanci, aktywni działacze oraz osoby i instytucje spoza środowiska mniejszościowego wspierające i zainteresowane różnorodnością kulturową i językową Polski i Europy.
Kreujmy rzeczywistość wokół nas według naszych potrzeb i naszej najlepszej wiedzy, bądźmy liderami przemian w regionach, w których mieszkamy i pracujemy – dla nas i dla przyszłych pokoleń. Chrońmy tę różnorodność, która jest siłą i bogactwem Europy od wieków. Europa tylko wtedy ma sens, gdy jest „jednością w różnorodności”. 
TWÓJ PODPIS MOŻE BYĆ JEDNYM Z MILIONA potrzebnych do zagwarantowania przez Komisję Europejską jednolitego dla wszystkich mniejszości standardu realizacji ich praw (broszura informacyjna w załączniku). Czasu zostało niewiele, do 3 kwietnia 2018 roku.

 

Wiosenne seminarium 
dla średniej generacji mniejszości niemieckiej

Biuro Landsmannschaft Ostpreußen w Olsztynie zaprasza na tegoroczne wiosenne seminarium dla średniej generacji mniejszości niemieckiej. Projekt odbędzie się w byłym majątku rodziny zu Eulenburg w Galinach. W pierwszej części spotkania zostaną przeprowadzone warsztaty, których celem jest udoskonalenie pracy w stowarzyszeniach, natomiast druga część poświęcona będzie wschodniopruskiemu dziedzictwu kulturowemu.


 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu rozpoczął realizację X edycji projektu pn. „Archiwum Historii Mówionej www.e-historie.pl”. Do  projektu historyczno – dziennikarskiego serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 16-25 lat z Polski Północno-Wschodniej. 

 


Kalendarz imprez Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur w 2018 roku.
 

Aktualności

Kalendarz imprez 2019

 
więcej

Organizacje powiązane