Wydarzenia / Archiwum


Spotkanie adwentowe w Giżycku


Miało ono niezwykle bogatą oprawę. Członkowie stowarzyszenia postarali się o piękną dekorację i ciekawy program artystyczny, a także o smaczny posiłek. Zupę gulaszową serwowała sama pani Wiceprzewodnicząca. Śpiewano tradycyjne pieśni adwentowe, kilka osób recytowało znane im z dzieciństwa wiersze. Na zakończenie obdarowano uczestników paczkami i słodyczami.


W grudniu 2009 dobiegł końca trwający do początku roku związkowy projekt "Nasza okolica odsłania uroki przeszłości"- konkurs fotograficzny.  Celem konkursu byłopropagowanie wiedzy o regionalnych zabytkach, zainteresowanie społeczności mniejszości niemieckiej dziedzictwem kulturowym i historią regionu.

W listopadzie 2009 roku udało się nam przeprowadzić 60-godzinny kurs komputerowo-internetowy dla początkujących. Udział wzięło 14 uczestników - zamiast planowanych 12 - tak wielkie było zainteresowanie. O zakwalifikowaniu na kurs decydowała kolejność zgłoszeń oraz intensywność pracy społecznej danego kandydata na rzecz organizacji. W rezultacie w kursie uczestniczyli członkowie ze stowarzyszeń w: Bartoszycach, Giżycku, Morągu, Piszu, Ostródzie, Biskupcu, Szczytna, Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim.

W sobotę, 3 października 2009 odbyło się seminarium wyjazdowe pod hasłem "Ocalić od zapomnienia". Do udziału w projekcie Związku zaproszono członków mniejszości niemieckiej z północno-zachodniej części naszego województwa. Współorganizatorami przedsięwzięcia były stowarzyszenia z Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego i Bartoszyc.

Aktualności

Kalendarz imprez 2019

 
więcej

Organizacje powiązane